گل محمد نعیمی
نام شهید :گل محمد نعیمی
تاریخ تولد :۱۳۴۵
استان :خراسان شمالی
شهر :راز
تاهل :نامشخص
تحصیلات :
رشته تحصیلی :
شغل :
استان محل شهادت :خوزستان
شهر محل شهادت :خرمشهر
تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۴/۲۳
عملیات :رمضان
منطقه عملیات :خرمشهر
نحوه شهادت : ترکش خمپاره به دستان این نوجوان ترحم نمی کند و دست این سرباز فداکار چون مولا و مرادش حضرت ابوالفضل العباس(ع) قطع می شود و در خون خویش غوطه ور می گردد و عاشقانه جان می سپارد.
مفقود :نامشخص
محل دفن :
قطعه دفن :
ردیف دفن :
شماره قبر :
تاریخ خاک سپاری :
توضیحات :گل محمد مکبر و مؤذن مسجد بود و هنوز نوای دلنشین این نوجوان عزیز در جای جای مسجد، نمازگزاران و موحدان را به خود می خواند. این شهید را اولین مؤذن شهر راز می دانند و در همراهی مردم منطقه در مبارزه علیه رژیم پهلوی نیز همیشه حضوری فعال داشت، تا اینکه زمان جهاد فرا می رسد و با وجود سن و سال بسیار کم راهی جبهه های نبرد می شود. عملیات رمضان، سرنوشت ازلی این گل بوستان رسول الله (ص) را رقم می زند و مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن قرار می گیرد. ترکش خمپاره به دستان این نوجوان ترحم نمی کند و دست این سرباز فداکار چون مولا و مرادش حضرت ابوالفضل العباس(ع) قطع می شود و در خون خویش غوطه ور می گردد و عاشقانه جان می سپارد. و از این شهید اخلاق و منشی بسیار بالای انسانی، صوت زیبا و دلکش و عشق و ارادت به امام و میهن باقی می ماند و می تواند، سرلوحه کار همه کسانی باشد که دوست دارند؛ در راه میهن عزیزشان خدمتی کرده باشند. و برای جانبازی اش بسرائیم که چه گذشته سست گلی من! خم ابروی ترا | و کدامین تبر انداخته بازوی ترا | ای که در غیبت خورشید دعا می خواندی | در فضا عطر تو پیچید خدا می خواندی
وصیت نامه :
خاطرات :
بیوگرافی : نعیمی در سال ۱۳۴۵ در شهر راز به دنیا آمد و در حالی که هنوز ۱۶ سال بیشتر نداشت در عملیات رمضان در ۲۳ تیرماه ۶۱ در منطقه خرمشهر به شهادت رسید و در روز شهادت امیر مؤمنان علی (ع) پیکر مقدس این شهید عزیز به خاک سپرده شد و روحش آسمانی شد و محشور اولیاء و اوصیاء گردید.